זקוק לשירות מקצועי-אישי? מלא פרטיך וניצור קשר:

דיני עבודה

דיני עבודה ודיני תביעות הנזיקין במדינת ישראל הינם תחומים מקבילים המשיקים זה לזה מבחינות רבות, בין אם מדובר על תחום תביעות הנזיקין הנוגעות לתאונות עבודה ובין אם מדובר על מקרים אחרים.

היות וכל אדם יכול להזדקק למידע בתחום תביעות הנזיקין בתחום דיני העבודה ביום מן הימים, קיבצנו לכם כאן מידע חשוב על קצה המזלג. 

דיני עבודה ותביעת נזיקין, מה הקשר ביניהם?

דיני העבודה משיקים מבחינות רבות לעולם תביעות הנזיקין, בייחוד כאשר העובד נפגע בדרך כלשהי מן המעביד\תנאי העבודה, או צד שלישי במסגרת “תאונת עבודה”.

במקרה כזה, לעיתים קרובות, רשאי העובד לפנות לביטוח לאומי, לבית המשפט ולעיתים גם לחברת הביטוח הפרטית בבקשה לפיצוי או גמלה. 

מה עשוי להשפיע על תביעות נזיקין בדיני עבודה? 

ראשית, קיים כמובן עניין העילה – בטרם הפנייה לבית המשפט, על האדם לבחון היטב האם יש עילה כלשהי לתבוע את המעסיק למשל או צד שלישי כלשהו הרלוונטי לתחום.

שנית, חומרת הפגיעה והשפעתה על האדם מבהווה גם היא פרמטר אשר עשוי להשפיע על התביעה עצמה. שנית, קיימים יחס מסוים בין ביטוח לאומי לבין בית המשפט, בכל הנוגע לחלק מן הפיצויים המגיעים לאדם בסוגיות מסוימות של תביעות נזיקין ודיני עבודה. מדוע חשוב לפנות לעו”ד מומחה בתחום? 
  • ראשית, מומלץ להיוועץ עם גורם מומחה עוד בטרם הפניה לבית המשפט, או לביטוח הלאומי ואפילו לחברות הביטוח. לצערנו, קיימים עובדים רבים בישראל אשר טרם קיבלו את הפיצוי המגיע להם בחלקו או בשלמותו, כתוצאה מבירוקרטיה, טענות שונות ומשונות של בית המשפט או של חברות הביטוח.
  • שנית, במדיה ולקוח מחליט לפנות לכמה גופים במקביל, דהיינו לפנות לכמה אפיקי פיצויים, יש להחליט  כיצד “יפוזרו הסיכונים” בצורה מושכלת, על מנת ליצור מצב בו סביר יהיה שהאדם יקבל את מלא הפיצויים לפחות מגוף אחד.
* יש לציין במיוחד, את עניין ההתעסקות עם המסמכים, הגשת הפניות לגופים השונים וכל הקשור בכך: יש צורך לקבל הדרכה מפורטת של בעל מקצוע בעולם המשפט, לרבות עו”ד מומחה בדיני נזיקין, אשר יסייע לכם לקבל ולגבש את התביעות, הבקשות וכד’, באופן מותאם לכל גוף. זכרו, לא מדובר במטלה פשוטה בכלל.

מעוניינים לקבל מידע נוסף ושימוש? פנו לעו”ד חביב חורי עוד היום!
דילוג לתוכן