זקוק לשירות מקצועי-אישי? מלא פרטיך וניצור קשר:

תאונת דרכים בדרך לעבודה

תאונות דרכים

נפגעי תאונות דרכים רשאים לתבוע את חברת הביטוח של הרכב הפוגע, על פי החוק הישראלי. אולם, החוק מעמיד כמה תנאים מסוימים אשר הופכים את תביעת הנזיקין בנושא למעט מורכבת יותר מתביעת נזיקין “רגילה”.

אם גם אתם נדרשתם לנושא, כדאי שתקראו את השורות הבאות. 

מה אומר החוק בישראל? 

כל נהג בעל רכב בישראל צריך להיות מבוטח על פי חוק בביטוח חובה שנועד לסייע לאדם במקרה של תאונות דרכים. בהתאם, כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים, או כל אדם אשר נפגע בעצמו מתאונה ברכבו שלו, רשאי לתבוע את החברה בה הוא מבוטח או את החברה בה הרכב מבוטח. למרות שמדובר בסוג מסוים של תביעת נזיקין, עדייו התביעות לא מתנהלות לגמרי כמו תביעות נזיקין רגילות, מכיוון שהן כפופות לחוק הספציפי: “חוק נפגעי תאונות דרכים”.מי רשאי לתבוע? מי מקבל את הפיצוי?
ככלל
, החוק מתייחס לנפגעי תאונות דרכים בהקשר היחסית רחב שלהן, ולכן החוק מאפשר גם לבני משפחה של נפגעי תאונות דרכים להיות זכאים לפיצוי. יש לציין, כי הנזק שבגינו ניתן לתבוע את חברת הביטוח איננו רק נזק גופני, אלא גם נזק נפשי אשר יכול להתבטא בסבל, אובדן ימי מחלה\עבודה וכן הלאה. יש לציין, כי תביעות מסוג זה יכולות להימשך מספר שנים ויש להיערך אל מצב זה בהתאם. 
 מדוע חשוב להיעזר בעו”ד המתמחה בדיני הנזיקין בתחום? 
כאמור, תביעת נזיקין בגין פגיעה עקב תאונת דרכים איננה תביעת נזיקין רגילה, שכן למשל האדם לא רשאי להביא חוות דעת רפואיות מטעמו וכמו כן, חלק מהפיצויים אשר יכולים להינתן במסגרת החוק הינם מוגבלים מבחינה כספית.
 
לכן, יש צורך בחישוב משוכל של הצעדים בבית המשפט, לרבות סוג הראיות אשר יובאו בפני השופט\ת ובכלל, יש צורך להחליט באופן מושכל מהי הטענה המרכזית או הנזק המרכזי אשר יובא בפני בית המשפט, בכל הנוגע לפיצויים. בנוסף, יש להיעזר בעו”ד אשר מכיר מקרוב את עבודתן של חברות הביטוח ואת הטענות השונות אשר הן עלולות להביא במשפט מול התובעים והנפגעים. 

מחפשים עו”ד מומחה בדיני נזיקין?
עו”ד חביב חורי ישמח לסייע לכם לקבל את זכויותיכם המגיעות לכם, בעזרת ידע מקצועי רב וניסיון בתחום תביעות הנזיקין וחברות הביטוח. 
דילוג לתוכן