זקוק לשירות מקצועי-אישי? מלא פרטיך וניצור קשר:

תאונות עבודה

תאונות עבודה

כל עובד בישראל רשאי לבקש מענק ולאחר מכן גמלה, כתוצאה מתאונת עבודה אשר פגעה בכושר ההשתכרות שלו. אולם, לצד התביעה מול ביטוח לאומי, ניתן גם לתבוע במקביל את המעסיק או הגורם האחראי לתאונת העבודה, וכל זאת בהתאם לאמור בחוק הישראלי. אז מה חשוב לדעת בנושא? 

תביעת האחראי לתאונת העבודה

במקרים רבים לצערנו, תאונות עבודה הינן תוצאה של רשלנות מצדו של המעסיק או הגוף אשר אחראי על העסקת העובדים.

מכונות או כלי רכב שאינם עומדים בתקן ומסכנים את העובדים, פגיעה על ידי עובד אחר בעבודה וכד’ – מקרים כאלה יכולים במקרים מסוימים להוות עילה לא רק לתביעה מול ביטוח לאומי, אלא גם תביעת האחראי או חברת הביטוח המבטחת את האחראי בבית המשפט במסגרת תביעת נזיקין. 

יש לציין, כי התביעה איננה חייבת להיות כנגד המעסיק, למשל במקרה בו תאונת העבודה התרחשה על ידי כלי רכב ובמקרה כזה, ניתן לתבוע את חברת ביטוח החובה של בעל הרכב\הנהג. 

כמה מילים על היחסים המורכבים בין ביטוח לאומי לבין בית המשפט בעניין זה

ככלל
, קיים קשר סבוך בין ביטוח לאומי והפיצויים המגיעים לאדם, לבין הפיצויים המגיעים לו במסגרת התביעה בבית המשפט.

מעט מקומם לומר, אך בית המשפט לעיתים עלול “לקזז” את הפיצויים המגיעים לאדם כתוצאה מהתביעה, בהתאם לפיצויים שנפסקו לו בבית המשפט. 

על כל אדם אשר מעוניין לפנות לביטוח לאומי ולבית המשפט במקביל ולא במקביל במסגרת תביעת נזיקין כתוצאה מתאונת עבודה, חייב לעשות זאת בצורה משוכלת וחכמה בעזרת איש מקצוע מיומן, הלא הוא עו”ד דיני נזיקים בעל ניסיון בתחום – חביב חורי, כדי שלכל הפחות, הלקוח ידע מהן זכויותיו, מה הוא יכול לקבל ומה ייתכן שלא יקבל ובהתאם – ידע היכן להשקיע את מרצו וזמנו. 
עו”ד חביב חורי: מומחה בדיני נזיקין
תאונות עבודה הן ללא ספק דבר אשר יכול לשבש את איכות החיים ויכולת ההשתכרות של האדם. תאונות עבודה יכולות לפגום ביכולת האדם להשתכר, לגרום לו צלקות גופניות ונפשיות וחלילה, לפגוע בחייו ובחיי משפחתו גם לטווח  הארוך. לכן, מומלץ לא להתפשר על בעל המקצוע אשר תעזרו בו בדרך לקבלת הפיצויים המתאימים המגיעים לכם, הן מביטוח לאומי והן מצד בית המשפט. 
דילוג לתוכן